Katastrofy w przestworzach: Nieudane podejście (163)

Katastrofy w przestworzach: Nieudane podejście (163)

(Air Crash Investigation: Fatal Approach)

serial dokumentalny Kanada 2019   od 12 lat
W skrócie:Kulisy wypadku KLM Cityhopper 433, który odbywał rutynowy lot z Amsterdamu do walijskiego Cardiff. Jedenaście minut po starcie załoga zgłosiła problem z silnikiem. Lot zakończył się katastrofą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja największych wypadków lotniczych. Próbując odtworzyć zdarzenia, które miały miejsce przed tragediami, prezentują poprzedzające je sytuacje na pokładach maszyn. W programie znajdą się też komentarze specjalistów i zeznania świadków katastrof.

W tym odcinku

Kulisy wypadku KLM Cityhopper 433, który odbywał rutynowy lot z Amsterdamu do walijskiego Cardiff. Jedenaście minut po starcie załoga zgłosiła problem z silnikiem. Z powodu wadliwego światła ostrzegawczego uznała, że jest w nim zbyt niskie ciśnienie oleju. Zapadła decyzja o powrocie na lotnisko. Tuż przed przyziemieniem maszyna gwałtownie przechyliła się w prawo. Skrzydło zahaczyło o ziemię. Samolot rozbił się w pobliżu pasa startowego. Zginęły trzy osoby, w tym kapitan. Spośród 21 ocalałych 9 odniosło poważne obrażenia. Śledztwo przeprowadzone przez ekspertów wykazało usterkę elektryczną.

Zobacz także