Katastrofa w przestworzach: Niewidoczny samolot (12)

Katastrofa w przestworzach

sezon 11 odc. 12: Niewidoczny samolot

(Air Crash Investigation: The Invisible Plane)

serial dokumentalny Kanada 2012   od 12 lat
Reżyseria:James Hyslop
W skrócie:Rekonstrukcja katastrofy samolotu linii SAS, który przy niemal zerowej widoczności wystartował z lotniska w Mediolanie. Chwilę po starcie zderzył się z Cessną. Zginęło 118 osób.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jedenasta seria serialu, którego twórcy starają się rozwiązać zagadki tragicznych katastrof lotniczych. Dzięki nowoczesnej grafice komputerowej, wywiadom ze świadkami i opiniom ekspertów zostaną odtworzone zdarzenia, które wydarzyły się tuż przed tragedią. Zobacz, jak doszło do najgłośniejszych katastrof lotniczych ostatnich lat. Opis wydarzeń uzupełniają relacje pilotów, ekspertów lotnictwa oraz ocalałych pasażerów i świadków tragicznych zdarzeń.

W tym odcinku

Gęsta mgła osnuwa lotnisko w Mediolanie, lecz samolot linii SAS przygotowuje się do startu do Kopenhagi. Przy niemal zerowej widoczności piloci polegają jedynie na oznaczeniach naziemnych znajdujących się na płycie lotniska. Maszyna rozpędza się na pasie startowym i w chwilę po starcie zderza się z Cessną, która staje w płomieniach. McDonnell-Douglas MD-87 spada na ziemię, ślizgiem wpada na hangar, po czym eksploduje. Ginie 118 osób. To najpoważniejszy wypadek w historii włoskiego lotnictwa. Śledztwo wykazuje szereg szokujących błędów, które doprowadziły do tej tragedii. Po tych wydarzeniach lotnisko zostaje przebudowane, a odpowiedzialni za wypadek - osądzeni.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także