Katastrofa w przestworzach: Awaryjne wodowanie (6)

Katastrofa w przestworzach

sezon 7 odc. 6: Awaryjne wodowanie

(Air Crash Investigation: Ditch the Plane)

serial dokumentalny Kanada 2010   od 12 lat
W skrócie:W 2005 roku pasażerski samolot odrzutowy runął do Morza Śródziemnego. Poznajemy szczegóły tragicznej katastrofy, jej przyczyny, przebieg i kulisy śledztwa prowadzonego w tej sprawie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcje największych wypadków lotniczych. Każdy z odcinków omawia historię jednego lotu. Twórcy serialu odtwarzają okoliczności, w jakich doszło do tragedii: atmosferę panującą na pokładzie samolotu, decyzje i działania pilotów. Korzystają przy tym z zapisów z czarnych skrzynek. Pokazują też pracę ludzi badających przyczyny owych katastrof i dokonują komputerowej symulacji lotu. Całości dopełniają wywiady z pilotami, ekspertami lotnictwa i świadkami tragicznych wydarzeń. Katastrofy lotnicze wynikają często z ludzkiej opieszałości i braku wyobraźni, pocieszające jest jednak to, że pracownicy przemysłu lotniczego wyciągają wnioski z tragedii i ucząc się na błędach tworzą systemy coraz doskonalsze i coraz mniej zawodne.

W tym odcinku

W 2005 roku pasażerski samolot odrzutowy runął do Morza Śródziemnego. W programie poznamy szczegóły tragicznej katastrofy. Poznamy również jej przyczyny i kulisy śledztwa prowadzonego w taj sprawie.

Zobacz także