Kacper

6.4/10 6.1/10

(Casper)

FILM FAMILIJNY USA 1995   od 7 lat
Występują:Bill Pullman, Christina Ricci, Cathy Moriarty, Eric Idle
Reżyseria:Brad Silberling
W skrócie:Carrigan sądzi, że w domu odziedziczonym po ojcu jest ukryty skarb. Bronią go tajemnicze zjawy. Postanawia wynająć pogromcę duchów.
Kinowa wersja popularnej kreskówki: przyjazny duszek pomaga dorastającej dziewczynce i (głównie) jej ojcu pogodzić się ze śmiercią matki i żony. Popisowy wyczyn techniczny, lecz każda próba interpretacji natychmiast rodzi wątpliwości: żadna komedia o samotności nie będzie zabawna.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Egoistyczna Carrigan Crittenden (Cathy Moriarty), pośredniczka handlu nieruchomościami, otrzymuje w spadku po swoim ekscentrycznym wuju zaniedbaną posiadłość Whipstaff Manor. Pociechą dla zawiedzionej dziedziczki są pogłoski, jakoby w domu był ukryty wielki skarb. Niestety, dostępu do niego bronią tajemnicze zjawy: sympatyczny duszek Kacper oraz jego trzej wyjątkowo wredni wujowie Stretch, Stinki i Fatso, którzy skutecznie uprzykrzają życie śmiertelniczce. Pewnego dnia Kacper, któremu nie odpowiada towarzystwo nieokrzesanych kuzynów, zręcznie podsuwa Carrigan pomysł sprowadzenia do Whipstaff Manor specjalisty od duchów - doktora Jamesa Harveya (Bill Pullman) oraz jego dwunastoletniej córki, Kat (Christina Ricci), licząc, że uda mu się zaprzyjaźnić z dziewczynką.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)