×
Jurajscy wojownicy: Rzeka śmierci (10)

Jurajscy wojownicy: Rzeka śmierci (10)

(Jurassic Fight Club)

serial popularnonaukowy USA 2008   od 12 lat
Reżyseria:Kreg Lauterbach
W skrócie:W lecie 1986 r. w Kanadzie znaleziono miejsce, gdzie przed milionami lat zginęło stado pachyrinozaurów. Prawdopodobnie uciekały przed drapieżnikami i wpadły do wezbranej rzeki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Popularnonaukowa opowieść o paleontologii w nietuzinkowej konwencji. Cykl przedstawia brutalny obraz prehistorii, ukazując walki między gigantami z przeszłości. Dzięki zaawansowanej animacji komputerowej każdy odcinek serialu ukazuje krwawe pojedynki dinozaurów, a także innych zwierząt, odtworzone na podstawie znalezionych skamielin i wiedzy naukowców. W tym okrutnym świecie stawką w pojedynku były najczęściej pożywienie lub supremacja. Okazuje się, że monstra z przeszłości dysponowały zaskakująco wyszukanymi strategiami, gotowe do ataku lub obrony w każdych niemal warunkach. Twórcy pokazują również, jak w pradawnym świecie wyglądało zjawisko kanibalizmu oraz możliwy scenariusz wymarcia prehistorycznych mieszkańców Ziemi.

W tym odcinku

Latem 1986 roku w Kanadzie znaleziono miejsce, gdzie przed milionami lat zginęło stado pachyrinozaurów. Zwierzęta te prawdopodobnie uciekały przed drapieżnikami i wpadły do wezbranej rzeki. Nurt porwał gady i wyrzucił ich ciała w spokojniejszym miejscu. Kości zachowały się wyjątkowo dobrze, co pozwoliło paleontologom zbadać ich czaszki i postawić hipotezy dotyczące ich trybu życia, zachowania i inteligencji.

Zobacz także