×
Jurajscy wojownicy: Polowanie na myśliwego (7)

Jurajscy wojownicy: Polowanie na myśliwego (7)

(Jurassic Fight Club)

serial popularnonaukowy USA 2008   od 12 lat
Reżyseria:Kreg Lauterbach
W skrócie:Ceratozaur, rogaty jaszczur, miał blisko sześć metrów długości i cztery wysokości. Żadne zwierzę nie było w stanie z nim konkurować. Są dowody, że walczył z dwukrotnie większym alozaurem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 26 czerwca
jutro
17:05 Tele 5 (powtórka)
czwartek, 27 czerwca
pojutrze
14:00 Tele 5 (powtórka)
niedziela, 7 lipca
za 12 dni
6:00 Tele 5 (powtórka)
niedziela, 7 lipca
za 12 dni
16:00 Tele 5 (powtórka)

Opis

Popularnonaukowa opowieść o paleontologii w nietuzinkowej konwencji. Cykl przedstawia brutalny obraz prehistorii, ukazując walki między gigantami z przeszłości. Dzięki zaawansowanej animacji komputerowej każdy odcinek serialu ukazuje krwawe pojedynki dinozaurów, a także innych zwierząt, odtworzone na podstawie znalezionych skamielin i wiedzy naukowców. W tym okrutnym świecie stawką w pojedynku były najczęściej pożywienie lub supremacja. Okazuje się, że monstra z przeszłości dysponowały zaskakująco wyszukanymi strategiami, gotowe do ataku lub obrony w każdych niemal warunkach. Twórcy pokazują również, jak w pradawnym świecie wyglądało zjawisko kanibalizmu oraz możliwy scenariusz wymarcia prehistorycznych mieszkańców Ziemi.

W tym odcinku

Ceratozaur - rogaty jaszczur. Miał blisko sześć metrów długości i cztery wysokości. Wyróżniał go róg na nosie. Przez 20 milionów lat żadne zwierzę nie było w stanie z nim konkurować. Ostatnio naukowcy znaleźli dowody, że walczył z dwukrotnie większym od siebie gadem - alozaurem, bez wątpienia najbardziej przerażającym dinozaurem późnego okresu jurajskiego.

Zobacz także