Joker

Joker

8.4/10 8.5/10
DRAMAT KRYMINALNY Kanada/USA 2019   dla dorosłych
Występują:Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy
Reżyseria:Todd Phillips
W skrócie:Były pacjent szpitala psychiatrycznego Arthur Fleck pracuje jako klaun i marzy o sławie. Realistyczna opowieść o początkach Jokera. Oscar za rolę tytułową dla Joaquina Phoeniksa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 30 listopada
pojutrze
22:00 HBO (z napisami)
piątek, 4 grudnia
za 6 dni
21:00 HBO 2 (z napisami)

Opis

Były pacjent szpitala psychiatrycznego Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) to człowiek wyobcowany ze społeczeństwa, przepełniony bólem i smutkiem, który spotyka się w codziennym życiu z szyderstwem i przemocą. Jego niekontrolowane napady śmiechu utrudniają mu kontakty międzyludzkie. Pracuje jako klaun, a wieczorami opiekuje się swoją schorowaną matką, z którą mieszka. Raz na jakiś czas odwiedza opiekę społeczną. Odbiera recepty na leki i zdaje znudzonej urzędniczce relację z postępów w odbudowywaniu relacji społecznych. Tylko w zaciszu mieszkania czuje się w pełni sobą. Lubi programy telewizyjne, szczególnie prowadzony przez Murraya Franklina (Robert De Niro) talk-show. Oglądając go, snuje marzenia o byciu dowcipnym człowiekiem sukcesu. Kiedy jednak dostaje szansę od losu na realizację swoich fantazji, nikomu nie jest do śmiechu. Wybitny film w reżyserii Todda Phillipsa z brawurową, nagrodzoną Oscarem tytułową rolą Joaquina Phoeniksa. Statuetką wyróżniono też Hildur Gudnadóttir za najlepszą muzykę oryginalną.

Nagrody

Oscar - aktor pierwszoplanowy, Oscar - muzyka oryginalna, Złoty Lew - film, Złoty Glob - aktor w dramacie, Złoty Glob - muzyka

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także