Jeszcze nie wieczór

Jeszcze nie wieczór

7.0/10 6.6/10
KOMEDIODRAMAT Polska 2008   od 12 lat
Występują:Jan Nowicki, Nina Andrycz, Sonia Bohosiewicz, Ewa Krasnodębska
Reżyseria:Jacek Bławut
W skrócie:W Domu Artystów Weteranów w Skolimowie mieszkają emerytowani aktorzy. Ich życie zmienia wizyta Jerzego. Proponuje on wystawienie 'Fausta'.
Nagrodzony w Gdyni fabularny debiut Jacka Bławuta: Nowy rezydent w domu aktora weterana namawia współmieszkańców ba wystawienia "Fausta".
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 20 lipca
za 4 dni
12:35 TVP Kultura

Opis

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie pod Warszawą. W ośrodku spędzają ostatnie lata wybitne osobowości polskiego kina i teatru. Pensjonariusze mówią, że wiodą tu "jedwabne życie", pełne wygód i pod doskonałą opieką. Ich spokojną i ustabilizowaną egzystencję zakłóca przybycie Jerzego (Jan Nowicki), który zawdzięcza sławę zarówno swoim wybitnym kreacjom, jak i ekscentrycznemu stylowi bycia. Pobyt na prowincji ma być dla niego okresem rekonwalescencji, ale aktor nie zamierza dostosowywać się do zasad panujących w ośrodku. Przeklina, pije i romansuje z młodą kucharką Małgorzatą (Sonia Bohosiewicz). Znajomych ze sceny nazywa balkonikami, alzheimerami i parkinsonami, swoją dawną miłość - Różę (Beata Tyszkiewicz) określa zaś mianem niezłego rupiecia. Po jakimś czasie niepokorny przybysz proponuje kolegom po fachu wystawienie "Fausta" Goethego. Dla wielu udział w tym przedsięwzięciu staje się okazją do spełnienia marzeń o zagraniu jeszcze jednej - być może ostatniej roli. W ośrodku rozpoczynają się próby. Fabularny debiut wybitnego dokumentalisty, scenarzysty i operatora Jacka Bławuta. Podczas 33. FPFF w Gdyni obraz został uhonorowany Srebrnymi Lwami i nagrodą aktorską dla Jana Nowickiego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)