Jestem z Polski (1/18)
| W skrócie: | Pochodząca z Białegostoku Emilia od czterech lat mieszka w Turynie z narzeczonym Giuseppe. Na co dzień zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych. Filmowcy odwiedzają m.in. targowisko Porta Palazzo. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Uczestniczkami programu są nasze rodaczki, które wyprowadziły się z kraju nad Wisłą w różne strony świata. W każdym odcinku jedna z tych pań opowiada przed kamerami o kulisach swojego wyjazdu z Polski. Widzowie zobaczą, jak wygląda jej życie codzienne na emigracji. Poznają też kulturę i zwyczaje kraju, w którym przyszło żyć uczestniczce odcinka. W tym sezonie ekipa programu odwiedza m.in. Tajlandię, Dominikanę oraz słoneczne stany USA, Arizonę i Kalifornię.
W tym odcinku
Pochodząca z Białegostoku 35-letnia Emilia od czterech lat mieszka w Turynie razem ze swoim narzeczonym Giuseppe. Na co dzień kobieta zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych. Filmowcy odwiedzają targowisko Porta Palazzo, zaliczane do największych w Europie bazarów na świeżym powietrzu. Swoje stoiska ma tutaj ponad tysiąc sprzedawców. Filmowcy próbują m.in., jak smakuje owoc kaktusa. Dowiadują się też, w jaki sposób turyńczycy lubią jeść lokalny przysmak, jakim jest koper włoski. Widzowie zobaczą również legendarny, istniejące od lat 30. XIX w. sklep z czekoladą, oraz włoski second-hand.
Zobacz także
- Jestem z Polski (1/9) - serial dokumentalny - poniedziałek, 15 grudnia 16:50
- Jestem z Polski (4/9) - serial dokumentalny - wtorek, 16 grudnia 16:50
- Jestem z Polski (8/9) - serial dokumentalny - środa, 17 grudnia 16:50
- Jestem z Polski (17/18) - serial dokumentalny - poniedziałek, 22 grudnia 16:50
- Jestem z Polski (2/15) - serial dokumentalny - czwartek, 25 grudnia 22:40
