Jestem mordercą

7.2/10 7.0/10
THRILLER Polska 2016   od 16 lat
Występują:Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska
Reżyseria:Maciej Pieprzyca
W skrócie:Śląsk, lata 70. Milicja tropi seryjnego zabójcę zwanego Wampirem z Zagłębia. Mocne, psychologiczne kino oparte na prawdziwej historii.
Gorzkie spojrzenie na Polskę czasów Gierka przez pryzmat głośnej sprawy "wampira z Zagłębia", podające w wątpliwość wyniki śledztwa i słuszność wydanego wówczas wyroku śmierci. Świetna filmowa robota.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 9 listopada
za 12 dni
20:00 Kino Polska

Opis

Początek lat 70., Śląsk. Młody milicjant Janusz Jasiński (Mirosław Haniszewski) zostaje nowym szefem grupy dochodzeniowej, która ma za zadanie schwytać seryjnego mordercę kobiet zwanego Wampirem z Zagłębia. Funkcjonariusz robi wszystko, by wykorzystać daną mu szansę i rozwiązać sprawę. Chcąc dociec prawdy, stosuje nawet metody wówczas uznawane za niekonwencjonalne - tworzy portret psychologiczny przestępcy, przeprowadza analizę komputerową czy organizuje prowokację. W końcu śledztwo przynosi pierwsze rezultaty. Milicjanci aresztują Wiesława Kalickiego (Arkadiusz Jakubik). Świadczące przeciwko niemu dowody nie są jednoznaczne, a sam podejrzany twierdzi, że jest niewinny. Mimo to śledztwo zostaje zamknięte. Wkrótce pojawiają się jednak nowe tropy. Jasiński staje przed dylematem: przyznać się do błędu czy brnąć dalej w kłamstwo. Postanawia zrobić wszystko, by przekonać opinię publiczną, że aresztowany Kalicki jest winny.

Nagrody

Orzeł - drugoplanowa rola męska, Orzeł - drugoplanowa rola kobieca

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)