Jasminum

Jasminum

7.2/10 7.0/10
FILM OBYCZAJOWY Polska 2006   od 12 lat
Występują:Janusz Gajos, Grażyna Błęcka-Kolska, Wiktoria Gąsiewska, Adam Ferency
Reżyseria:Jan Jakub Kolski
W skrócie:Natasza i jej córka Gienia burzą spokojne życie zakonników.
Urokliwa opowieść o miłości i poszukiwaniu harmonii z punktu widzenia kilkulatki, towarzyszącej swej matce konserwatorce sztuki w pracach konserwacyjnych prowadzonych w opustoszałym klasztorze. Wiele frapujących wątków na granicy baśni i filozoficznego traktatu z wyraźnym piętnem Jana Jakuba Kolskiego, który ten film ułożył. Plus wspaniały Janusz Gajos oraz siedem Orłów i liczne nagrody publiczności na całym świecie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 13 marca
za 9 dni
6:30 CANAL+ Film (z napisami)

Opis

W 1617 roku do klasztoru w Jaśminowie przywieziono trzy trumny, w których pochowani zostali najstarsi bracia zakonu. Od stuleci wydobywa się z nich zapach owocowych drzew, a bracia, którzy przyjęli imiona zmarłych zakonników, dziedziczą po nich także niezwykłą woń. Dziś kolejni już bracia Czeremcha, Śliwa i Czereśnia żyją spokojnie w mroku swoich cel. Wszyscy złożyli śluby milczenia. Pewnego dnia w Jaśminowie pojawia się Natasza ze swoją rezolutną córką, pięcioletnią Gienią. Kobieta jest konserwatorką obrazów. Przełożony mnichów, ojciec Kleofas, zgadza się, by Natasza odnowiła zniszczone wizerunki świętych. Obecność gości wprowadza zamieszanie do zakonnego świata przeszłości i rytuałów. Otwarta i ciekawa świata Gienia szybko zdobywa serce dobrodusznego brata Zdrówko. Wkrótce okazuje się, że pasją Nataszy są także zapachy - za murami klasztoru kobieta szuka woni doskonałej. Przy okazji rozwiąże tajemnicę swojej nieszczęśliwej miłości. Niezwykle klimatyczna opowieść Jana Jakuba Kolskiego została doceniona przez publiczność na festiwalu w Gdynii. Film nagrodzono również siedmioma Orłami.

Nagrody

Orzeł - Nagroda publiczności, Orzeł - dźwięk, Orzeł - kostiumy, Orzeł - scenografia, Orzeł - zdjęcia, Orzeł - muzyka, Orzeł - główna rola męska

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)