x
Janosik: W obcej skórze (3/13)

Janosik: W obcej skórze (3/13)

serial przygodowy Polska 1973   od 7 lat
Występują:Anna Dziadyk-Dymna, Marek Perepeczko, Zbigniew Koczanowicz, Ewa Lemańska
Reżyseria:Jerzy Passendorfer
W skrócie:Hajducy planują zasadzkę, przebierają się za górali i napadają na podróżujących kupców. Sprytny Janosik każe zbójnikom przywdziać mundury hajduków. Dochodzi do starcia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 11 czerwca
za 8 dni
10:55 TVP 1 (z napisami)

Opis

Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. Razem stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik. Serial realizowany był w zamku w Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu urządzono według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdził reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk.

W tym odcinku

Hajducy planują zasadzkę na zbójników. W tym celu przebierają się za górali i napadają na podróżujących kupców. Sprytny Janosik każe rozbójnikom przywdziać mundury hajduków. Dochodzi do groźnego starcia. W rezultacie towary kupieckie padają łupem dzielnego górala, który część zdobyczy rozdaje chłopom.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także