Janosik. Prawdziwa historia (1/4)

Janosik. Prawdziwa historia (1/4)

4.6/10
serial przygodowy Słowacja/Czechy/Polska/Węgry 2009   od 12 lat
Występują:Václav Jiráček, Ivan Martinka, Michał Żebrowski, Sarah Zoe Canner
Reżyseria:Kasia Adamik, Agnieszka Holland
W skrócie:Młody góral Janosik zostaje wcielony do cesarskiej armii i trafia do twierdzy, gdzie zaprzyjaźnia się z przywódcą zbójników, Uhorczykiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Młody góral Janosik (Václav Jiráček), żołnierz powstańczej armii Rakoczego, podczas jednej z potyczek dostaje się w niewolę wojsk Franciszka Józefa I. Wkrótce zostaje wcielony do cesarskiej armii. Służbę rozpoczyna w twierdzy w Bytczy, w której uwięziony jest legendarny przywódca zbójników, Tomasz Uhorczyk (Ivan Martinka). Między dwoma młodzieńcami nawiązuje się nić sympatii. Janosik pomaga uciec przyjacielowi, a ten w zamian daje ojcu Janosika pieniądze na wykup syna z wojska. Po wojnie Janosik wraca do rodzinnego domu i zakochuje się w pięknej pannie. Niestety, ukochana wybiera innego. Po jakimś czasie chłopaka odnajduje Tomasz. Namawia on Janosika, by przystąpił do jego bandy. Góral odmawia i postanawia zostać juhasem. Podstępem zwabiony do kryjówki zbójników, szybko staje się ich przywódcą. Zdobywa sławę dzielnego i honorowego zbójnika oraz uwielbienie kobiet. Niestety, tym samym Janosik wzbudza nienawiść jednego z członków bandy, zbójnika Huncagi (Michał Żebrowski).

W tym odcinku

Młody góral Janosik (Václav Jiráček), żołnierz powstańczej armii Rakoczego, podczas jednej z potyczek dostaje się w niewolę i zostaje wcielony do cesarskiej armii. Swoją służbę rozpoczyna w twierdzy w Bytczy, w której uwięziony jest słynny przywódca zbójników, Tomasz Uhorczyk (Ivan Martinka). Obaj młodzieńcy szybko się zaprzyjaźniają.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)