Jak ukraść Księżyc

7.4/10 7.7/10

(Despicable Me)

FILM ANIMOWANY USA 2010   od 12 lat
Reżyseria:Chris Renaud, Pierre Coffin
W skrócie:Niezidentyfikowany sprawca doprowadza do zagadkowego zniknięcia jednej z egipskich piramid. Słynny złodziej Gru, rozdrażniony osiągnięciem rywala, postanawia przyćmić jego wyczyn i ukraść Księżyc.
Najbardziej zuchwały złodziej świata postanawia ukraść Księżyc, do czego potrzebuje małych wspólniczek - trzech osieroconych sióstr, które zmieniają jego sposób widzenia świata.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 20 stycznia
dziś
16:05 TVN Fabuła

Opis

Kryminalista Gru od lat trafia na pierwsze strony gazet dzięki swoim niezwykle przebiegłym i spektakularnym operacjom. Jego ostatnim sukcesem jest kradzież reklamy świetlnej z nowojorskiego Times Square. Pewnego dnia niezidentyfikowany sprawca doprowadza do zniknięcia jednej z egipskich piramid. Rozdrażniony osiągnięciem i nagłą popularnością rywala, Gru postanawia przyćmić jego wyczyn. Razem z gromadą małych pomocników planuje ukraść Księżyc. By zrealizować swój plan potrzebuje jednak prototypowego narzędzia, zmniejszacza. Gadżet nieoczekiwanie wykrada mu inny złoczyńca, uwielbiający słodycze Vector. Gru nie potrafi wedrzeć się do jego doskonale strzeżonej fortecy. W końcu wpada na pomysł, by wykorzystać do pomocy sprzedające ciastka sierotki, siostry Margo, Edith i Agnes. W tym celu adoptuje je z domu dziecka. Nie przypuszcza, że z czasem zmienią one jego podejście do życia...W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Marek Robaczewski (Gru), Jarosław Boberek (Vector), Antonina Girycz (matka Gru) i Miłogost Reczek (Pan Perkins). Film zdobył nominacje do Złotego Globu i nagród BAFTA oraz Annie.

Twórcy (pokaż wszystkich)