Jak to działa?: Stocznia (120)

Jak to działa?: Stocznia (120)

magazyn popularnonaukowy Polska 2016   b.o.
W skrócie:Statki były niegdyś wykorzystywane do eksplorowania nowych lądów. Dzięki nim decydowały się losy wielu konfliktów między mocarstwami. Mnóstwo szlaków handlowych prowadziło przez morza i oceany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Statki były niegdyś wykorzystywane do eksplorowania nowych lądów. Dzięki nim decydowały się losy wielu konfliktów między mocarstwami. Mnóstwo szlaków handlowych prowadziło przez morza i oceany. Po dziś dzień ciężko wyobrazić sobie transport bez statków, które są budowane w stoczniach. Twórcy programu przyglądają się procesowi powstawania statku, począwszy od blaszanych arkuszy na gotowym produkcie kończąc.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także