Jak to działa?: Powietrze (150)
| W skrócie: | Radek Brzózka zaprezentuje ciekawe właściwości powietrza, odwiedzając wystawę w Centrum Nauki Kopernik. W wielu miejscach jest ono zanieczyszczone substancjami, które szkodzą zdrowiu człowieka. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
Radek Brzózka zaprezentuje wiele ciekawych właściwości powietrza, odwiedzając niezwykłą wystawę w Centrum Nauki Kopernik. W wielu miejscach jest ono zanieczyszczone substancjami, które szkodzą zdrowiu i życiu człowieka. Radek Brzózka pokaże, jak bada się zanieczyszczenie powietrza i co zrobić, aby się go pozbyć.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka
gospodarz
Zobacz także
- Jak to działa?: Polacy w kosmosie (131) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 28 marca 22:55
- Jak to działa?: Matematyka, część 2 (130) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 28 marca 23:25
- Od ucha do ucha: Jak to działa?: Big data (90) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 29 marca 8:00
- Jak to działa?: Made in Poland (128) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 29 marca 22:55
- Jak to działa?: Ciekawe urządzenia. Część 5 (127) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 29 marca 23:25
- Pogodowe anomalie: Powietrze (9) - serial dokumentalny - poniedziałek, 30 marca 22:00
- Jak to działa?: Śmigłowiec (126) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 30 marca 23:00
- Jak to działa?: Cukrzyca i glukometr (125) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 30 marca 23:30
- Jak to działa?: Fale elektromagnetyczne (124) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 31 marca 23:00
- Jak to działa?: Ciekawe urządzenia. Część 4 (123) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 31 marca 23:35
