Jak to działa?: Płaska Ziemia (161)

Jak to działa?: Płaska Ziemia (161)

magazyn popularnonaukowy Polska 2018   b.o.
W skrócie:Przybywa ludzi, którzy odrzucają naukę i uznają teorię o płaskiej Ziemi. Twórcy próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta koncepcja wciąż zyskuje zwolenników i jakimi argumentami się oni posługują.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Jest XXI wiek, ludzkość dokonuje coraz to nowych, przełomowych odkryć, a tymczasem wciąż przybywa ludzi, którzy odrzucają naukę i wierzą w najbardziej absurdalne hipotezy jak chociażby teoria płaskiej Ziemi. Twórcy próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta koncepcja wciąż zyskuje nowych zwolenników i jakimi argumentami się oni posługują.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także