Jak to działa?: Nauka "od kuchni" (135)

Jak to działa?: Nauka "od kuchni" (135)

magazyn popularnonaukowy Polska 2017   b.o.
W skrócie:Radek Brzózka opowiada, jakie substancje odżywcze uwalniają się z warzyw podczas gotowania. Twórcy porównają działanie szybkowaru i metodę sous vide (gotowanie próżniowo pakowanych produktów).

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Radek Brzózka opowiada, jakie substancje odżywcze uwalniają się z warzyw podczas gotowania oraz w jakiej temperaturze należy gotować poszczególne warzywa. Twórcy porównają działanie szybkowaru (gotowanie pod wysokim ciśnieniem) oraz metodę sous vide (gotowanie próżniowo pakowanych produktów). Eksperci wyjaśnią, dlaczego smażone potrawy najbardziej nam smakują oraz jak mierzy się kaloryczność produktów. Widzowie dowiedzą się również czegoś o kuchni molekularnej.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także