Jak to działa?: Modele latające (40)

Jak to działa?: Modele latające (40)

magazyn popularnonaukowy Polska 2013   b.o.
W skrócie:Modele latające to nie tylko zabawki dla dzieci. Mogą być wykorzystane przez wojsko. Autorzy programu pokażą, na czym polega praca konstruktora - od pomysłu po testy prototypowe.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Modele latające to nie tylko zabawki dla dzieci. Słyszymy o nich także w kontekście ich wykorzystania przez wojsko. Liczne sukcesy w konstruowaniu modeli latających mają polscy studenci, którzy od lat biorą udział w międzynarodowych zawodach organizowanych m.in. w USA. Okazuje się, że w świecie konstruktorów lotniczych świetnie radzą sobie także dziewczyny. Autorzy programu pokażą, na czym polega konstruowanie modeli - od pomysłu po testy prototypowe.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także