Jak to działa?: Inżynieria materiałowa (70)

Jak to działa?: Inżynieria materiałowa (70)

magazyn popularnonaukowy Polska 2014   b.o.
W skrócie:Rozwój wielu gałęzi nauki i przemysłu zależy od nowych materiałów. Dzięki osiągnięciom XX wieku naukowcy mogą je już projektować. Jednym z najgłośniejszych odkryć ostatnich lat jest grafen.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Rozwój wielu gałęzi nauki i przemysłu zależy od nowych materiałów. Dzięki osiągnięciom XX wieku naukowcy mogą je już projektować. Jednym z najgłośniejszych odkryć ostatnich lat jest grafen. W programie sprawdzimy, czy wielkie nadzieje, jakie pokładają w nim naukowcy i przemysłowcy, znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Przyjrzymy się także innym rodzajom materiałów oraz pracy specjalistów, którzy je projektują, a studentów inżynierii materiałowej zapytamy, dlaczego wybrali ten właśnie kierunek i czy polecają go przyszłym kandydatom.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także