Jak to działa?: Cukrzyca i glukometr (125)
magazyn popularnonaukowy Polska 2016
W skrócie: | Odcinek poświęcony jednej z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych - cukrzycy typu I i II. Widzowie przekonają się jednak, że cukrzyca nie przeszkadza chorym normalnie funkcjonować. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
środa, 22 października za 3 dni |
23:00 | TVP ABC (z napisami) |
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
Odcinek poświęcony jednej z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych - cukrzycy typu I i II. Widzowie przekonają się jednak, że cukrzyca nie przeszkadza normalnie funkcjonować. Eksperci wyjaśnią, jak działa nowoczesny glukometr.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka gospodarz
Zobacz także
- Jak to działa?: Instrumenty (132) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 19 października 22:50
- Jak to działa?: Polacy w kosmosie (131) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 19 października 23:20
- Jak to działa?: Matematyka, część 2 (130) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 20 października 22:55
- Jak to działa?: Made in Poland (128) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 20 października 23:25
- Jak to działa?: Ciekawe urządzenia. Część 5 (127) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 21 października 23:00
- Jak to działa?: Śmigłowiec (126) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 21 października 23:30
- Jak to działa?: Fale elektromagnetyczne (124) - magazyn popularnonaukowy - środa, 22 października 23:30
- Jak to działa?: Ciekawe urządzenia. Część 4 (123) - magazyn popularnonaukowy - czwartek, 23 października 23:00
- Jak to działa?: Ciekawostki o wodzie (122) - magazyn popularnonaukowy - czwartek, 23 października 23:30
- Jak to działa?: Białka (121) - magazyn popularnonaukowy - piątek, 24 października 23:00