Jak rozpętałem II wojnę światową: Za bronią (2/3)

KOMEDIA Polska 1969   od 12 lat
Występują:Wacław Kowalski, Kazimierz Rudzki, Marian Kociniak, Piotr Fronczewski
Reżyseria:Tadeusz Chmielewski
W skrócie:Franek Dolas zostaje wcielony do Legii Cudzoziemskiej. Ze względu na nieznajomość francuskiego zostaje kucharzem. Po perypetiach Franek trafia do obozu jenieckiego, tym razem do Anglików.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szeregowiec Dolas (Marian Kociniak), którego prześladuje pech, jest przekonany, że rozpoczął II wojnę światową strzałem na granicy polsko-niemieckiej. Wkrótce trafia do hitlerowskiego obozu jenieckiego, skąd usiłuje się wydostać.

Franek Dolas (Marian Kociniak) zostaje przymusowo wcielony do Legii Cudzoziemskiej. Ze względu na nieznajomość języka francuskiego przypada mu funkcja kucharza. Nie znając miejscowych realiów i mając kłopoty z zaopatrzeniem wpada na genialny pomysł ogrania Arabów w trzy karty. W ten sposób zdobywa świeżą żywność. Po apelu generała de Gaulle'a legioniści wypowiadają posłuszeństwo dowództwu i przechodzą na stronę aliantów. Franek znów trafia do obozu jenieckiego, tym razem angielskiego. Gdy obóz Brytyjczyków atakują Włosi, Franek odpiera ich atak i potajemnie dostaje się do obozu wroga, gdzie wywołuje olbrzymie zamieszanie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)