Jackie Brown

7.4/10 7.5/10
FILM SENSACYJNY USA 1997   od 16 lat
Występują:Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert De Niro, Bridget Fonda
Reżyseria:Quentin Tarantino
W skrócie:Stewardesa Jackie Brown przemyca z Meksyku pieniądze dla handlarza bronią Robbiego. Po wpadce pracuje dla gangstera, ale i dla policji.
Quentin Tarantino niemal nie do poznania, kiedy czyta Elmore'a Leonarda: schwytana na przemycie stewardesa zgadza się na współpracę z policją, ale jednocześnie obiecuje swemu mafijnemu mocodawcy, że go nie wyda. Podwójna gra z widzem dowodzi nieoczekiwanej dojrzałości Quentina T. Plus Pam Grier i Samuel L. Jackson.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 19 czerwca
dziś
17:20 TNT
czwartek, 20 czerwca
jutro
22:10 Cinemax 2
piątek, 21 czerwca
pojutrze
11:15 Cinemax 2
piątek, 21 czerwca
pojutrze
12:25 TNT
wtorek, 25 czerwca
za 6 dni
12:05 TNT

Opis

Stewardesa Jackie Brown (Pam Grier) dorabia do swojej niewielkiej pensji przemycając z Meksyku do Kalifornii pieniądze dla bezwzględnego handlarza bronią Ordella Robbiego (Samuel L. Jackson). Pewnego razu zostaje zatrzymana przez dwóch agentów federalnych: Raya Nicolette (Michael Keaton) i Marka Dargusa (Michael Bowen). Znajdują oni przy niej 50 tys. dolarów oraz porcję kokainy. Kobiecie grozi więzienie oraz utrata zdeponowanego w Meksyku pół miliona dolarów Ordella. Policja naciska, aby pomogła im w schwytaniu przestępcy. Świadoma, co ryzykuje, Jackie podejmuje niebezpieczną grę, licząc, że zdoła zatrzymać całą gotówkę, a przy okazji wyprowadzi w pole agentów oraz Ordella i jego współpracowników - Louisa Garę (Robert De Niro) i Melanie Ralston (Bridget Fonda). Zawiera z Ordellem umowę, że w zamian za 100 tys. dolarów nie wyda go policji, jednocześnie zobowiązuje się wystawić przestępcę FBI. Nieoczekiwanie znajduje pomocnika w osobie Maksa Cherry'ego (Robert Forster), który na zlecenie Ordella wyciąga ją z więzienia. Na podstawie powieści Elmore'a Leonarda.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)