Ja, Klaudiusz: Trucizna jest królową (4)

(I, Claudius: Poison Is Queen)

serial historyczny Wielka Brytania 1976   od 12 lat
Występują:Derek Jacobi, Siân Phillips, Brian Blessed, George Baker
Reżyseria:Herbert Wise
W skrócie:Liwia, by ośmieszyć Klaudiusza, wybiera mu na żonę Urgulanillę, która ma dwa metry wzrostu. Germanik opowiada Augustowi o zbrodniach Liwii. Ta z kolei postanawia sfałszować testament.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial BBC na podstawie powieści Roberta Gravesa "Ja, Klaudiusz" oraz "Klaudiusz i Messalina", osadzonych w historycznych realiach Rzymu, w trudnym okresie przekształcania republiki w cesarstwo. Osnową sensacyjnego scenariusza są relacje rzymskich historyków oraz opowieść stojącego nad grobem Klaudiusza (Derek Jacobi), który przekazuje potomnym historię swej rodziny. Cesarz przeszedł w dzieciństwie paraliż, jąkał się i kulał, miał opinię niezdolnego do objęcia tronu. Żywił republikańskie poglądy, lecz wbrew swej woli osiadł na tronie imperium. Akcję sfilmowano w studiu, w dekoracjach teatralnych, wiernie odtwarzających epokę.

W tym odcinku

Liwia, by ośmieszyć kalekiego Klaudiusza, wybiera mu na żonę Urgulanillę, która ma dwa metry wzrostu. Publicznie ośmieszeni nowożeńcy, mimo narodzin syna, nie są ze sobą szczęśliwi. August wierzy Germanikowi, bratu Klaudiusza, który opowiada mu o zbrodniczej działalności Liwii. Przestaje ufać żonie i odwiedza wygnanego Postuma. Chce, by cofnięto jego wyrok. Liwia, zaniepokojona zachowaniem męża, postanawia sfałszować jego testament.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)