Istota sprawiedliwości

Istota sprawiedliwości

5.9/10 5.8/10

(The Heart of Justice)

DRAMAT KRYMINALNY USA 1992   od 12 lat
Występują:Eric Stoltz, Jennifer Connelly, Dermot Mulroney, Dennis Hopper
Reżyseria:Bruno Barreto
W skrócie:Dziennikarz David bada okoliczności zabójstwa pisarza Austina Blaira. Odkrywa, że sprawcą jest potomek bogatej, wpływowej rodziny Burgessów. W zgłębianiu mrocznej historii pomaga mu siostra zabójcy.
Dziennikarskie śledztwo dlaczego młody mężczyzna z tzw. dobrego domu zastrzelił na ulicy znanego pisarza i sam popełnił samobójstwo? - zamienia się w mroczne studium mieszczańskich patologii.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Młody, utalentowany dziennikarz, David Leader (Eric Stoltz), bada okoliczności zabójstwa znanego i cenionego pisarza, Austina Blaira (Dennis Hopper). Wkrótce odkrywa tożsamość sprawcy. Jest nim Elliot (Dermot Mulroney), potomek bogatej i wpływowej rodziny Burgessów. David coraz bardziej zagłębia się w tę mroczną historię, a towarzyszy mu urokliwa siostra zabójcy, Emma (Jennifer Connelly). Produkcja w reżyserii brazylijskiego twórcy Bruna Barreta znanego z takich obrazów jak "Dona Flor i jej dwóch mężów" czy "Szkoła stewarders". Film łączy w sobie zarówno cechy thrillera, jak i melodramatu, podkreślające napięcie mrocznego klimatu opowieści, namiętność łączącą się z pożądaniem, a także nieuchronne przeznaczenie kierujące bohaterami. W głównych rolach wystąpili Jennifer Connelly i Eric Stoltz, a drugim planie zaś pojawiają się m.in. Dermot Mulroney oraz Dennis Hopper.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)