Iron Sky

Iron Sky

5.4/10 5.9/10
KOMEDIA SF Finlandia/Niemcy/Australia 2012   od 16 lat
Występują:Udo Kier, Julia Dietze, Christopher Kirby, Götz Otto
Reżyseria:Timo Vuorensola
W skrócie:Rok 2018. Ukrywający się po ciemnej stronie Księżyca naziści realizują plan zemsty za klęskę II wojny światowej.
Raczej ryzykowne (by nie powiedzieć chore): pod koniec drugiej wojny światowej naziści przenoszą kwaterę główną na ciemną stronę Księżyca, by po latach spróbować powrotu do władzy na Ziemi.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1945. Tuż przed ogłoszeniem kapitulacji hitlerowcy wysyłają w przestrzeń kosmiczną misję ostatniej szansy. Załoga promu ukrywa się po ciemnej stronie Księżyca. Tam w tajemnicy naziści budują gigantyczną fortecę w kształcie swastyki oraz potężną armadę latających spodków. Mijają lata. W 2018 roku prezydent USA (Stephanie Paul) wysyła załogową misję kosmiczną na Księżyc w nadziei, że zapewni jej to reelekcję. Jeden z amerykańskich astronautów, James Washington (Christopher Kirby), odkrywa istnienie niemieckiej bazy. W tej sytuacji przywódca nazistów, Wolfgang Kortzfleisch (Udo Kier), postanawia przeprowadzić inwazję na Ziemię wcześniej, niż zakładano. Wkrótce na Błękitną Planetę przybywa dwoje nazistowskich oficerów, bezwzględny Klaus Adler (Götz Otto) i idealistyczna Renate Richter (Julia Dietze), którzy mają za zadanie nadzorować całą operację z jej powierzchni. IV Rzesza rozpoczyna realizację diabelskiego planu zemsty za klęskę II wojny światowej... Jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji europejskich 2012 roku, niepoprawna politycznie i historycznie komedia SF ze spektakularnymi efektami specjalnymi.

Występują (pokaż wszystkich)