Irina Palm

7.4/10 7.2/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Belgia/Niemcy/Luksemburg/Francja/Wielka Brytania 2007   od 16 lat
Występują:Marianne Faithfull, Miki Manojlović, Kevin Bishop, Siobhan Hewlett
Reżyseria:Sam Garbarski
W skrócie:Dobroduszna wdowa Maggie zbiera pieniądze na leczenie śmiertelnie chorego wnuka. Dostaje pracę w lokalu "Sexy World" w Soho.
Marianne Faithfull, odmieniona przez wiek muza popkultury lat 60., jako kochająca babcia mieszczańskiej rodziny, która, by zdobyć pieniądze na operację wnuka, zatrudnia się w sex-shopie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przedmieścia Londynu. Dobroduszna wdowa Maggie (Marianne Faithfull) jest słabo wykształconą kobietą w średnim wieku. Jej głównym zajęciem jest parzenie herbaty i pieczenie ciasteczek dla swoich trzech przyjaciółek, z którymi gra w karty, rozmawia o pogodzie i wymienia się plotkami o sąsiadach. Największą dumą i miłością Maggie jest natomiast jej jedyny wnuczek, Ollie (Corey Burke). Niestety, chłopiec jest śmiertelnie chory. Ratunkiem dla niego jest eksperymentalna terapia w Australii. Rodziców malca, Toma (Kevin Bishop) i Sarah (Siobhán Hewlett), nie stać jednak na zorganizowanie takiego wyjazdu. W tajemnicy przed nimi Maggie postanawia sama zdobyć pieniądze. Szuka pracy i stara się o pożyczkę w banku. Pewnego dnia trafia przypadkiem do lokalu "Sexy World" w Soho. Cyniczny szef klubu, Mikky (Miki Manojlovic), oferuje jej zatrudnienie za 900 funtów tygodniowo. Praca polega na anonimowym masturbowaniu klientów w specjalnej kabinie. Zdesperowana Maggie godzi się na tę propozycję. Doświadczona Luisa (Dorka Gryllus) udziela jej praktycznych porad. Delikatne ręce Maggie szybko stają się słynne wśród klientów klubu. Ona sama otrzymuje zaś pseudonim Irina Palm.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)