Intruz

6.4/10

(Efterskalv)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Polska/Szwecja 2015   od 12 lat
Występują:Mats Blomgren, Wiesław Komasa, Sven Ahlström, Stefan Cronwall
Reżyseria:Magnus von Horn
W skrócie:Nastoletni John w przypływie zazdrości zabija dziewczynę. Po spędzeniu dwóch lat w poprawczaku wraca w rodzinne strony. Lokalna społeczność nie wybacza mu zbrodni, jakiej się dopuścił.
Obsypany nagrodami debiut Mangusa von Horna - szwedzkiego absolwenta łódzkiej Filmówki. Młodociany morderca wraca po odbyciu kary w rodzinne strony, by stawić czoło wrogo nastawionemu otoczeniu.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szwedzka prowincja. Nastoletni John (Ulrik Munther) w przypływie zazdrości zabija swoją dziewczynę. Po spędzeniu dwóch lat w poprawczaku wraca w rodzinne strony. Lokalna społeczność nie potrafi jednak zapomnieć o czynie, jakiego się dopuścił. Uważa, że poniósł karę niewspółmierną do winy. Ojciec (Mats Blomgren) żałuje, że przyjął go z powrotem pod swój dach, a koledzy z liceum piszą petycję, by zmienił szkołę. Chłopak na każdym kroku spotyka się z wrogością otoczenia, co rodzi w nim złość i nie pozwala zapomnieć o przeszłości. Sytuacja uwalnia w mieszkańcach miasteczka najgorsze emocje. Obraz inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Za reżyserię odpowiada Magnus von Horn, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Łukasz Żal.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)