Inny kraj

6.9/10 7.2/10

(Another Country)

DRAMAT OBYCZAJOWY Wielka Brytania 1984   od 16 lat
Występują:Rupert Everett, Colin Firth, Michael Jenn, Robert Addie
Reżyseria:Marek Kanievska
W skrócie:Moskwa, rok 1983. Emerytowany agent KGB, wcześniej pracownik brytyjskiego wywiadu, Guy Bennett, wspomina młodość. Był homoseksualistą.
Co skłoniło dwóch angielskich urzędników do szpiegostwa na rzecz ZSRR? Frapujący, dostrzeżony w Cannes debiut polskiego emigranta, Marka Kanievski.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Moskwa, 1983. Do stolicy ZSRR przyjeżdża młoda dziennikarka, aby przeprowadzić wywiad z emerytowanym agentem KGB, wcześniej pracownikiem brytyjskiego wywiadu, Guyem Bennettem (Rupert Everett). Przenosimy się w lata 30. do anglosaskiej, ekskluzywnej szkoły dla chłopców. Młody Guy, skryty homoseksualista, w głębi duszy buntuje się przeciwko szkolnym rygorom i kastowemu podziałowi na "starszyznę" i "resztę", która ma im usługiwać. Chłopak odnajduje bratnią duszę w innym zbuntowanym uczniu, zadeklarowanym marksiście Tommym (Colin Firth). Niebawem w szkole wybucha skandal. Guy zostaje przyłapany in flagranti z innym podopiecznym, Jamesem (Cary Elwes). James, nie mogąc znieść ostracyzmu szkolnej braci, popełnia samobójstwo. Guy postanawia nie kryć się dłużej ze swoimi prawdziwymi skłonnościami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)