Inferno

6.2/10 6.2/10
THRILLER USA/Węgry 2016   od 12 lat
Występują:Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan
Reżyseria:Ron Howard
W skrócie:Profesor Langdon budzi się w szpitalu. Nie wie, jak tam trafił. Stara się jednak rozwiązać zagadkę tajemniczego przedmiotu, który znalazł w marynarce. Ma nadzieję, że pomoże mu lekarka Sienna.
Ron Howard czyta bestseller Dana Browna i wysyła Toma Hanksa tropem szaleńca, który zamierza unicestwić połowę ludzkości. Ciąg dalszy zalet i wad "Kodu Da Vinci" oraz "Aniołów i demonów".
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 25 kwietnia
za 5 dni
16:00 HBO 2
czwartek, 26 kwietnia
za 6 dni
9:30 HBO 2
niedziela, 29 kwietnia
za 9 dni
14:00 HBO 2
poniedziałek, 30 kwietnia
za 10 dni
6:00 HBO 2

Opis

Robert Langdon (Tom Hanks) to światowej sławy znawca symboli. Pewnego dnia przerażony profesor budzi się w jednym z florenckich szpitali. Nie wie, jak się tam znalazł, i dopiero po chwili uzmysławia sobie, że cierpi na amnezję. Jednocześnie próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego przedmiotu, który znalazł w swojej marynarce. Ma nadzieję, że zdolna lekarka Sienna Brooks (Felicity Jones) pomoże mu odzyskać pamięć. Razem z nią przemierza całą Europę, starając się powstrzymać szaleńca (Ben Foster) gotowego wywołać epidemię śmiertelnego wirusa. Trzecia po "Kodzie da Vinci" i "Aniołach i demonach" ekranizacja prozy Dana Browna. Podobnie jak w przypadku wymienionych filmów reżyserem adaptacji "Inferno" - najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku - został Ron Howard, zdobywca Oscara. W obsadzie znaleźli się m.in. laureat dwóch Nagród Akademii Tom Hanks, nominowana do tej statuetki Felicity Jones oraz Omar Sy, kandydat do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także