Hombre

7.6/10 7.4/10
WESTERN USA 1967   od 12 lat
Występują:Paul Newman, Fredric March, Richard Boone, Diane Cilento
Reżyseria:Martin Ritt
W skrócie:Arizona, rok 1880. Johna Russella, zwanego Hombre, wychowali Apacze. Gdy na dyliżans napadają bandyci, zabija kilku i odzyskuje pieniądze.
Paul Newman jako wychowanek Indian, próbujący znależć sobie miejsce wśród białych osadników w Arizonie w latach 80. XIX wieku. Solidne kino do zapamiętania.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Arizona, rok 1880. John Russell (Paul Newman), zwany Hombre, w dzieciństwie został porwany przez Apaczy, którzy go wychowali. Mężczyzna niespodziewanie dziedziczy niewielki hotel z saloonem. John wymienia spadek na stado hodowlanych koni i postanawia opuścić miasto. Wsiada do dyliżansu, którego pasażerami są: Alexander Favor (Fredric March), który ukradł ponad 10 tysięcy dolarów z kasy rezerwatu, jego żona, Audra (Barbara Rush), Jessie Brown (Diane Cilento), poprzednia kierowniczka hotelu, młode małżeństwo Billy (Peter Lazer) i Doris Blake (Margaret Blye), woźnica Mendez oraz podejrzanie wyglądający Grimes (Richard Boone). Podczas podróży pasażerowie zostają zaatakowani przez czterech rewolwerowców. Okazuje się, że bandytów wynajął Grimes, który wiedział o defraudacji dokonanej przez Favora. Rabusie zabierają pieniądze i uprowadzają Audrę jako zakładniczkę. Russellowi udaje się zabić dwóch bandytów i odebrać im torbę z gotówką, jednak w rękach Grimesa znajduje się nadal żona Aleksandra... Jeden z najbardziej znanych westernów w historii kina z wybitną kreacją Paula Newmana.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)