Hogo-fogo Homolka

Hogo-fogo Homolka

6.5/10 7.0/10
KOMEDIA OBYCZAJOWA Czechosłowacja 1970   b.o.
Występują:Marie Motlová, Josef Šebánek, Helena Růžičková, František Husák
Reżyseria:Jaroslav Papoušek
W skrócie:Kontynuacja opowieści o Homolkach, czeskich mieszczanach z komedii "Straszne skutki awarii telewizora". Pradziadek Homolka przeczuwa zbliżającą się śmierć i zawiadamia rodzinę w stolicy.
Druga część trylogii Jaroslava Papouška o praskiej rodzinie Homolków: archetypie czeskich mieszczuchów doby socjalizmu. Ku zabawie, ale przede wszystkim ku przestrodze.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja przygód pewnej przeciętnej, praskiej rodziny znanej z filmu "Straszne skutki awarii telewizora". Homolkowie świętują zakup auta i szykują się na niedzielny wyjazd na mecz piłkarski do Teplic. Radość z nowego nabytku zakłóca smutna wiadomość - okazuje się, że pradziadek leży na łożu śmierci. Homolkowie przedkładają więc przykry obowiązek ostatniej wizyty u seniora rodu nad sportowe emocje na i ruszają na południe Czech. W złych humorach, skłóceni, przybywają na wieś, ale nie zastają rzekomo umierającego staruszka. Jednoczą więc siły, by odnaleźć starszego pana. Satyra na czeskie drobnomieszczaństwo Jaroslava Papouška należy do nurtu Nowej Fali i jest w Czechach tym, czym dla Polaków "Rejs" Marka Piwowskiego. Od nazwiska bohaterów sagi małostkowego czeskiego mieszczanina określano odtąd mianem homolki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)