Hitchcock

7.0/10 6.8/10
DRAMAT BIOGRAFICZNY USA 2012   od 12 lat
Występują:Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, Danny Huston
Reżyseria:Sacha Gervasi
W skrócie:Rok 1959. Alfred Hitchcock pragnie przenieść na ekran "Psychozę". Musi finansować produkcję filmu z własnej kieszeni.
Anthony Hopkins jako (świetnie ucharakteryzowany) Alfred Hitchcock ryzykujący wszystko w trakcie pracy nad "Psychozą" i rewelacyjna Helen Mirren jako jego żona Alma ratująca go przed klapą.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nominowany do Oskara film przedstawiający kulisy powstawania jednego z najsłynniejszych filmów w historii kina. Rok 1959. Znajdujący się u szczytu kariery znakomity reżyser Alfred Hitchcock (Anthony Hopkins) trafia na opowiadającą o psychopatycznym mordercy powieść Roberta Blocha pt. "Psychoza " i postanawia zrealizować na jej podstawie horror pod tym samym tytułem. Niestety hollywoodzkie wytwórnie odrzucają jego pomysł. Jednak Hitchcocka tak obsesyjnie fascynuje mroczne dzieło literackie, że wbrew zdrowemu rozsądkowi postanawia samodzielnie sfinansować jego filmową adaptację. Reżyserski debiut fabularny Sachy Gervasiego, który zasłynął scenariuszem do "Terminalu" Stevena Spielberga, w ciekawy sposób ukazuje nie tylko ekscentryczną postać Alfreda Hitchcocka, lecz także jego żony Almy Reville (Helen Mirren). Kobieta trwała przy mężu pomimo jego licznych wad, m.in. fascynacji blondwłosymi aktorkami i obżarstwa, i ogromnie wspierała podczas powstawania "Psychozy".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)