Historia wynalazków (3)

Historia wynalazków (3)

(Sparks of Invention)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 12 lat
Reżyseria:Ben Goold
W skrócie:Zbrodnia napędza ludzką pomysłowość. Twórcy ukazują wynalazki, które na zawsze zmieniły oblicze świata. Widzowie zobaczą, jak powstał niezawodny alarm, urządzenie, które zrewolucjonizowało sprzedaż.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niesamowite historie wynalazków, które zrewolucjonizowały świat. Wiele z nich narodziło się w przydomowych warsztatach, czy na kuchennym blacie. Ich twórcy to często zwykli ludzie, którzy w przebłysku geniuszu stworzyli przedmioty niezbędne do życia. Składany wózek dziecięcy, dynamit, buty do biegania - ciekawe pomysły mogą nieoczekiwanie zaiskrzyć w umyśle wynalazcy. Bywa też, że są wynikiem ciężkiej pracy, żmudnych procesów i doświadczeń. Początkowe plany to często niewyraźne zapiski na skrawku papieru. Widzowie poznają wyjątkowych ludzi, którzy często ryzykowali życie, aby zrealizować swoje idee. Musieli wykazać się odwagą, poświęceniem i siłą charakteru.

W tym odcinku

Zbrodnia od wieków napędza ludzką pomysłowość. Twórcy ukazują wynalazki, które na zawsze zmieniły oblicze świata i przyczyniły się do powstania miliardowych zysków. Widzowie zobaczą, jak powstał niezawodny alarm, urządzenie, które zrewolucjonizowało sprzedaż, a także ulubiona broń gangsterów.

Twórcy (pokaż wszystkich)