Historia jednego obrazu: Scena symboliczna na tle morza - Anna Berent (119)

FELIETON Polska 2019   b.o.
W skrócie:'Scena symboliczna na tle morza' pędzla Anny Berent znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. O twórczości malarki rozmawiają artysta Radosław Dębniak i historyk dr Jan Wiśniewski.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prezentacja wyjątkowych walorów artystycznych najznakomitszych polskich dzieł sztuki. Analizie zostają poddane eksponaty rodzimych twórców zgromadzone w muzeach, galeriach, a także kolekcjach zagranicznych. Uwzględnione są też obiekty ze zbiorów prywatnych. Istotne są również "dzieła utracone" - zaginione lub zrabowane podczas wojen i zaborów. Program prowadzą m.in. scenograf Radosław Dębniak, prof. Jan Wiktor Sienkiewicz, dr Jan Wiśniewski i dr Andrzej Smoliński. Specjaliści w lekki sposób przybliżają kontekst historyczny i genezę danego dzieła, nie pomijając ciekawostek.

"Scena symboliczna na tle morza" pędzla Anny Berent znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Jest to olej na płótnie. O twórczości malarki rozmawiają artysta plastyk Radosław Dębniak i historyk dr Jan Wiśniewski.

Zobacz także