Historia jednego obrazu: Napoleon na koniu - Piotr Michałowski (55)

FELIETON Polska 2019   b.o.
W skrócie:Obraz datowany na lata 1835-1837 znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. O jego autorze, Piotrze Michałowskim, rozmawiają artysta plastyk Radosław Dębniak i historyk dr Jan Wiśniewski.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prezentacja wyjątkowych walorów artystycznych najznakomitszych polskich dzieł sztuki. Analizie zostają poddane eksponaty rodzimych twórców zgromadzone w muzeach, galeriach, a także kolekcjach zagranicznych. Uwzględnione są też obiekty ze zbiorów prywatnych. Istotne są również "dzieła utracone" - zaginione lub zrabowane podczas wojen i zaborów. Program prowadzą m.in. scenograf Radosław Dębniak, prof. Jan Wiktor Sienkiewicz, dr Jan Wiśniewski i dr Andrzej Smoliński. Specjaliści w lekki sposób przybliżają kontekst historyczny i genezę danego dzieła, nie pomijając ciekawostek.

Obraz datowany na lata 1835-1837 znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. O jego autorze, zafascynowanym cesarzem, malarzu koni, scen batalistycznych i portretów, rozmawiają artysta plastyk Radosław Dębniak i historyk dr Jan Wiśniewski.