Herkules

7.6/10 7.3/10

(Hercules)

FILM ANIMOWANY USA 1997   b.o.
Reżyseria:Ron Clements, John Musker
W skrócie:Herkules nie wie, że jest synem wielkiego boga Zeusa. Gdy poznaje prawdę, chce powrócić na Olimp. Musi wykazać się prawdziwym bohaterstwem.
Grecki mit w wydaniu Disneya:syn Zeusa i Hery traci swą nieśmiertelności w dzieciństwie, więc na nowo musi ją odzyskać. Zręczne.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 12 marca
za 6 dni
11:15 HBO (z napisami)

Opis

Herkules mieszka u przybranych rodziców. Nie wie o tym, że jest synem Zeusa, najpotężniejszego ze wszystkich greckich bogów. Chłopiec jest bardzo silny, lecz także wyjątkowo roztargniony. Pewnego dnia przybrani rodzice wyznają mu, że nie jest ich dzieckiem. By móc powrócić na Olimp, Herkules musi wykazać się prawdziwym bohaterstwem. Wraz z Pegazem wyrusza na poszukiwanie Filokteta, legendarnego nauczyciela herosów. Dzięki jego pomocy staje się sławny. Uczestniczy w wyprawach. Podczas jednej z nich poznaje Megarę. Wkrótce jednak Herkules wpada w pułapkę swojego wuja Hadesa, władcy podziemnego świata, który zamierza obalić Zeusa i objąć władzę na Olimpie. Tylko Herkules może go pokonać. Młody bohater dowiaduje się, że w walce ze złem nie liczy się siła, lecz dobre serce. Czy Herkules zasłuży na miano herosa?

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także