Herkules 3: Pamięć nie blednie (5)

Herkules 3: Pamięć nie blednie (5)

(Hercules: The Legendary Journeys: Not Fade Away)

serial przygodowy Nowa Zelandia/USA 1996   od 7 lat
Występują:Kevin Sorbo, Michael Hurst, Karen Sheperd, Kevin Smith
Reżyseria:T.J. Scott
W skrócie:Hera zsyła kolejnego Oprawcę. Demon ma za zadanie zabić Herkulesa. Szukając go, torturuje i morduje Jolaosa. Zrozpaczony heros schodzi do podziemi, by spotkać się z Hadesem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Herkules jest synem władcy Olimpu Zeusa i pięknej śmiertelniczki - Alkmeny. Po swoim ojcu odziedziczył niezwykłe umiejętności m.in. nadludzką siłę. Mimo to pragnął żyć nie jak bogowie, lecz jak ludzie. Niestety mściwa Hera, prawowita małżonka Zeusa, nie mogąc ukarać za zdradę męża, cały swój gniew skupiła na jego synu. Za jej sprawą żona i dziecko Herkulesa giną. Po ich śmierci heros rusza w drogę. Dociera wszędzie tam, gdzie źli bogowie krzywdzą śmiertelników i próbuje im pomóc

W tym odcinku

Rozzłoszczona nieposłuszeństwem kilku wiosek Hera zsyła kolejnego Oprawcę, reprezentującego żywioł ognia. Ziejąca ogniem kobieta ma też za zadanie zabić Herkulesa. Szukając go, torturuje i morduje Jolaosa. Zrozpaczony heros schodzi do podziemi i prosi Hadesa, by ten przywrócił jego przyjaciela do życia. Władca Zaświatów stawia mu warunek - do zachodu słońca Herkules musi pokonać Oprawcę, która zabijając setki ludzi przysparza mu mnóstwo pracy. Daje też herosowi pomocnika - pierwszego Oprawcę, reprezentującego żywioł wody, którego Charon pomyłkowo przewiózł przez Styks.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także