Handlarze historią (9)

Handlarze historią (9)

(Combat Dealers: World War One)

program rozrywkowy Wielka Brytania 2016   od 12 lat
W skrócie:Crompton jest pod wrażeniem niezwykłej kolekcji przedmiotów, które należały do słynnych postaci XX wieku - bransoletki Marilyn Monroe czy obrazu namalowanego przez Hitlera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 12 sierpnia
za 3 dni
23:45 Fokus TV
czwartek, 13 sierpnia
za 4 dni
9:15 Fokus TV

Opis

Ekscytująca podróż w czasie i w przestrzeni, w którą zabiera widzów Bruce Crompton, były wojskowy i znany kolekcjoner militariów. Razem z ekspertami rusza na poszukiwania cennych przedmiotów z okresu pierwszej i drugiej wojny światowej. Chce znaleźć rzeczy, które będzie mógł odnowić i sprzedać z zyskiem. Aby upolować cenne zdobycze, przemierza pole bitewne całego świata - od Europy, poprzez Filipiny, po Australię. Każdy ze znalezionych przedmiotów ma swoje tajemnice, które Bruce Crompton odkrywa i przedstawia widzom. W programie zobaczymy m.in. próby odrestaurowania niemieckiego czołgu oraz rzadkiej japońskiej broni artyleryjskiej.

Crompton jest pod wrażeniem niezwykłej kolekcji przedmiotów, które należały do słynnych postaci XX wieku - bransoletki Marilyn Monroe czy obrazu namalowanego przez Hitlera. Jednak to pamiątki z czasów pierwszej wojny światowej najbardziej fascynują Bruce'a. Tym razem rozwiązuje zagadkę medalu, nadanego za bohaterstwo podczas najstraszliwszego starcia w dziejach brytyjskiej armii - bitwy nad Sommą. Crompton chce się dowiedzieć, dlaczego na odznaczeniu widnieje nie jedno, a dwa nazwiska.

Zobacz także