Gwiazdy lombardu (8)

Gwiazdy lombardu (8)

(Pawn Stars 5: Striking a Chord)

reality show USA 2011-2012   od 12 lat
W skrócie:Pracownicy lombardu oglądają rzadką XVIII-wieczną książkę - pierwszy spis praw uchwalonych przez Kongres, potem robota z lat 80. i mandolinę, która może być warta nawet sto tysięcy dolarów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Piąta seria programu ukazującego kulisy funkcjonowania czynnego przez całą dobę lombardu w Las Vegas. To rodzinny biznes, prowadzony przez przedstawicieli trzech generacji Harrisonów. Przyjmują oni w zastaw niezwykłe przedmioty, które muszą odpowiednio wycenić. W tej edycji potrzebujący gotówki klient chce sprzedać naturalnych rozmiarów figury postaci z "Gwiezdnych wojen" - Jar Jar Binksa i Dartha Maula. Do lombardu trafia też m.in. kolekcja magazynów "Sports Illustrated" z pierwszych lat istnienia czasopisma.

Wśród przedmiotów, które pojawiają się w tym odcinku, jest biały kruk - osiemnastowieczna księga z pierwszymi uchwałami Kongresu. Książka jest podpisana przez Jamesa Smitha, sygnatariusza Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych. Następnie Rick i Chumlee natrafiają na wyjątkowo rzadką mandolinę Gibsona, wykonaną ręcznie w pierwszej dekadzie XX wieku. Ten zabytkowy instrument może być wart ponad 100 tysięcy dolarów. Później klient przynosi do lombardu robota z lat 80.

Zobacz także