×
Grantchester (1)

Grantchester (1)

serial kryminalny Wielka Brytania 2014   od 7 lat
Występują:James Norton, Robson Green, Morven Christie, Tessa Peake-Jones
Reżyseria:Harry Bradbeer
W skrócie:Anglia, 1953 rok. Niewielką parafię w Grantchester, wiosce położonej w hrabstwie Cambridgeshire, prowadzi pastor Sidney Chambers. Skrycie podkochuje się on w swojej przyjaciółce z lat szkolnych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 50. XX wieku. Sidney Chambers (James Norton) to młody pastor z niewielkiej parafii. Jest niezwykle przenikliwy i ma ponadprzeciętne umiejętności dedukcyjne, dzięki czemu udaje mu się rozwiązać nawet najbardziej zawiłe zagadki kryminalne. W życiu osobistym boryka się z problemami miłosnymi oraz uzależnieniem od alkoholu i... jazzu. Wystylizowany serial kryminalny oparty na poczytnych kryminałach Brytyjczyka Jamesa Runcie. W roli głównej James Norton, znany z roli psychopatycznego mordercy z serialu "Happy Valley".

W tym odcinku

Anglia, 1953 rok. Niewielką parafię w Grantchester, wiosce położonej w hrabstwie Cambridgeshire, prowadzi pastor Sidney Chambers (James Norton). Skrycie podkochuje się w swojej przyjaciółce z lat szkolnych Amandzie Kendall (Morven Christie). W wolnym czasie bardzo lubi słuchać jazzu. Zmaga się z dramatycznymi wspomnieniami z czasu drugiej wojny światowej, kiedy walczył na froncie, gdzie wielokrotnie był świadkiem śmierci i cierpienia. Trauma sprawiła, że uzależnił się od alkoholu. Pewnego dnia Chambers prowadzi ceremonię pogrzebową tragicznie zmarłego radcy prawnego, który, prawdopodobnie z powodu długów, popełnił samobójstwo. Oprócz rodziny i znajomych na uroczystości zjawia się także piękna wdowa, Niemka Hildegard Staunton. Podczas konsolacji do pastora podchodzi niejaka Pamela Morton, która wyjawia mu, że miała romans ze zmarłym prawnikiem. Twierdzi, że byli szczęśliwi, planowali wspólną ucieczkę zagranicę i nie jest możliwe, by jej ukochany targnął się na swoje życie. Przekonana, że ktoś go zabił, prosi Sidneya, by poprowadził prywatne śledztwo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)