Gra o tron 5 (3/10)

Gra o tron 5 (3/10)

(Game of Thrones 5: High Sparrow)

serial fantasy Wielka Brytania/USA 2015   dla dorosłych
Występują:Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau
Reżyseria:Mark Mylod
W skrócie:Lord Bolton zawiadamia syna, że zapewnił mu małżeństwo, które umocni ich władzę nad północą. Jon podejmuje pierwsze decyzje jako lord dowódca. Stannis ponownie składa mu kuszącą propozycję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy walki o władzę nad królestwami Westeros. Jon Snow próbuje pogodzić obowiązki w Straży Nocnej z pomocą przybyłemu na dwór Stannisowi Baratheonowi, uważającemu się za jedynego prawowitego króla Westeros. Tymczasem Cersei chce za wszelką cenę utrzymać władzę w Królewskiej Przystani, której zagrażają Tyrellowie i sekta kierowana przez Wielkiego Wróbla. Z kolei Jaimie rozpoczyna tajemniczą misję. Na przeciwległym krańcu Wąskiego Morza Arya poszukuje dawnego przyjaciela, a zbieg Tyrion podejmuje kolejne wyzwanie. W Meereen przestaje zaś być bezpiecznie. Daenerys uświadamia sobie, że obrona miasta będzie dla niego próbą.

W tym odcinku

Arya jest coraz bardziej zniecierpliwiona. Chce zostać Człowiekiem bez Twarzy, a na razie zajmuje się sprzątaniem świątyni. Tommen coraz bardziej zakochuje się w swojej żonie. Margaery próbuje zmanipulować go, by odesłał Cersei do Casterly Rock. Lord Bolton zawiadamia syna o zawartym przez siebie porozumieniu. Okazuje się, że zapewnił mu korzystne małżeństwo, które umocni ich władzę nad północą. Jon podejmuje pierwsze decyzje jako lord dowódca. Stannis ponownie składa mu kuszącą propozycję. Jeśli ją przyjmie, będzie musiał złamać swoje śluby. Cersei poznaje Wielkiego Wróbla. Tyrion i Varys docierają do Volantis. Lannister wpada w poważne tarapaty.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)