Gra o tron (1/10)

Gra o tron (1/10)

(Game of Thrones: Winter Is Coming)

serial fantasy USA 2011   dla dorosłych
Występują:Sean Bean, Michelle Fairley, Emilia Clarke, Charles Dance
Reżyseria:Timothy Van Patten
W skrócie:Przed Lordem Eddardem 'Nedem' Starkiem staje dezerter z Nocnej Straży. Wkrótce Stark dowiaduje się od swojej żony Catelyn, że jego mentor Jon Arryn nie żyje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Siedem wielkich rodów rywalizuje o władzę nad krainą Westeros. W walce o panowanie nie ma miejsca na honor i litość. Robert Baratheon (Mark Addy), król Westeros, chce zatrudnić Eddarda Starka (Sean Bean) jako swojego doradcę. Mężczyzna postanawia przyjąć propozycję, by zbadać sprawę zabójstwa swojego poprzednika. Wkrótce dowiaduje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie knują kolejny spisek. Tymczasem po drugiej stronie morza do odzyskania władzy szykują się Targaryenowie. Do konfliktu wkrótce włączają się familie Greyjoyów, Tully'ów, Arrynów oraz Tyrellów, doprowadzając do wielkiej i krwawej wojny. Tymczasem na dalekiej północy budzą się od wieków uśpione siły zła. Scenariusz serialu powstał na podstawie sagi fantasy "Pieśni lodu i ognia" George'a R.R. Martina.

W tym odcinku

Przed Lordem Eddardem "Nedem" Starkiem staje dezerter z Nocnej Straży, który był świadkiem niewytłumaczalnych zjawisk. Wkrótce Stark dowiaduje się od swojej żony Catelyn, że jego mentor Jon Arryn nie żyje. Po drugiej stronie Wąskiego Morza w Pentos, Viserys Targaryen opracowuje plan spisku, który przywróci jego rodzinie utraconą władzę w królestwie Westeros. Postanawia wykorzystać w tym celu koczownicze plemię dotrackich wojowników pod przywództwem Khala Drogo. W zamian za pomoc Viserys oddaje mu swoją siostrę Daenerys za żonę. Tymczasem król Robert wraz z rodziną przybywają do Winterfell. Władca proponuje Eddardowi objęcie stanowiska namiestnika i jego doradcy. Ten, nie mogąc odmówić, przygotowuje się do wyjazdu do Królewskiej Przystani. Jego nieślubny syn Jon zamierza dołączyć do Nocnej Straży.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)