Góry: życie nad chmurami (2)

(Mountains: Life Above the Clouds: Himalayas)

FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2017   od 7 lat
Reżyseria:Alex Lanchester
W skrócie:W tym odcinku twórcy programu zabiorą widzów w podróż w Himalaje, najwyższy na Ziemi łańcuch górski. Możemy tam spotkać niezwykłe zwierzęta oraz ślady starodawnych kultur.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Łańcuchy górskie pokrywają aż 25% powierzchni Ziemi. I choć od nich zależy los 40% populacji, nadal są dla nas tajemniczym królestwem. Twórcy dokumentu zabiorą widzów w podróż po trzech spektakularnych pasmach górskich. Zaprezentują zarówno ich podnóża, jak i strome szczyty.

W Himalajach znajduje się dziesięć z czternastu ośmiotysięczników świata. Ten łańcuch górski ciągnie się od Pakistanu na zachodzie, przez północne Indie i Nepal, gdzie osiąga najwyższy punkt na Ziemi, Mount Everest, aż po Bhutan i Chiny. W chińskiej prowincji Junnan na wysokości 2500 m n.p.m. rośnie skryty pod warstwą śniegu las, który zamieszkuje rokselana czarna - jedna z najwyżej żyjących małp na świecie. Wiatr wieje tu z prędkością 280 km na godzinę przy temperaturze minus 40 stopni Celsjusza. Pośród szczytów znajdują się najbardziej niedostępne doliny świata. By dotrzeć do odizolowanych krain, trzeba wędrować pieszo tygodniami. Jedną z nich jest wioska Kibber w północnych Indiach.

Twórcy (pokaż wszystkich)