Górale (37)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Staszek w dalszym ciągu stara się ujarzmić młodą klacz. Próbuje także naprawić swój nowy telefon komórkowy. Irena i jej córka robią porządki w piwnicy. Kobiety pozbywają się zepsutych zapasów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 20 października
dziś
17:30 Polsat Play

Opis

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki.

W tym odcinku

Staszek w dalszym ciągu stara się ujarzmić młodą klacz. Próbuje także naprawić swój nowy telefon komórkowy. Irena i jej córka robią porządki w piwnicy. Kobiety pozbywają się zepsutych zapasów zimowych.

Zobacz także