Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

7.0/10

(En Duva satt pa en gren och funderade pa tillvaron)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Niemcy/Dania/Szwecja/Norwegia 2014   od 12 lat
Występują:Holger Andersson, Nisse Vestblom, Charlotta Larsson, Viktor Gyllenberg
Reżyseria:Roy Andersson
W skrócie:Sam i Jonathan to domokrążni sprzedawcy. Dzięki pracy mają okazję poznać rozmaite ludzkie losy oraz różne aspekty życia: piękno jednych chwil oraz błahość innych, humor i tragedię.
Roy Andersson bada wytrzymałość widza na swoje specyficzne poczucie humoru: około 40 anegdot ilustrujących rozważania o kondycji człowieka wobec absurdalności świata. Inspirujące, ale irytujące.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Sam (Nils Westblom) i Jonathan (Holger Andersson) to dwaj domokrążni sprzedawcy. Poprzez swoją pracę odbywają oni wędrówkę przez kalejdoskop ludzkich losów. Podróż ta pokazuje takie aspekty życia, jak piękno jednych chwil, błahość innych, humor i tragedię, które tkwią w ludziach, a także wielkość człowieczeństwa i jego kruchość. Podobnie jak inne obrazy szwedzkiego reżysera Roy'a Anderssona, film stanowi łańcuch epizodów, mających kulminacje w absurdalnych wizjach, pełnych czarnego humoru i tragizmu. Tytuł nawiązuje do ptaków z obrazu Breugla "Myśliwi na śniegu". Obserwują one świat z wysoka i wydają się zadawać pytania Kim są ludzie? Za czym tak gonią? W główne role wcielili się Holger Andersson i Nils Westblom.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)