Główna ulica

4.7/10

(Main Street)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2010   od 12 lat
Występują:Orlando Bloom, Colin Firth, Amber Tamblyn, Patricia Clarkson
Reżyseria:John Doyle
W skrócie:Gorzka opowieść o mieszkańcach zrujnowanego miasteczka Durham na południowym wschodzie USA. Czy dzięki przybyszowi odnajdą oni sens życia?
Do podupadającego miasteczka na amerykańskim Południu przyjeżdża mężczyzna z propozycją ratowania miejsca - o ile mieszkańcy zmienią coś w swoim życiu, by mu pomóc.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Durham to małe miasteczko w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych, które z roku na rok pogrąża się w ruinie. Większość sklepów i lokali gastronomicznych już dawno została zamknięta. Także hurtownia wyrobów tytoniowych, będąca dotąd chlubą i jednocześnie jedynym miejscem zatrudnienia dla mieszkańców, mocno podupadła. Pewnego dnia w tym zdewastowanym miasteczku zjawia się tajemniczy Gus Leroy (Colin Firth). Mężczyzna ma plan odbudowania Durham. Nieoczekiwanie jego przybycie stanowi szansę dla każdego z mieszkańców, by na ponownie odnaleźć sens własnego życia. Gorzka opowieść o mieszkańcach zrujnowanego miasteczka na południowym wschodzie USA. Twórcą filmu jest debiutujący w kinie reżyser teatralny John Doyle. Scenariusz napisał Horton Foote, odpowiedzialny za fabułę m.in. "Zabić drozda" czy "Myszy i ludzi", który zmarł, nie doczekawszy premiery filmu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)