×
Giganci nauki: Rewolucja przemysłowa XIX w.

Giganci nauki: Rewolucja przemysłowa XIX w.

teleturniej Polska 2022-2024   od 7 lat
W skrócie:Uczestnicy programu tym razem mierzą się z pytaniami dotyczącymi rewolucji przemysłowej. Wynalezienie maszyny parowej zaowocowało drastycznymi przemianami społecznymi i kulturowymi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorski teleturniej TVP poświęcony tylko i wyłącznie wiedzy naukowej. Łączy w sobie emocje, zabawę i rywalizację z edukacją, propagowaniem nauki i zgłębianiem jej tajemnic. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu tematowi i kończy go wyłonienie jednego zwycięzcy. Zostaje nim osoba, która najlepiej zna odpowiedzi na pytania przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny, dziennikarzy i konkurentów. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, liczy się tylko wiedza. Laureat programu otrzyma tytuł Giganta Nauki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych. Format teleturnieju to trzy rundy oraz finał wyłaniający czempiona. Każda runda ma inne zasady, a punkty zdobyte w poszczególnych rundach sumują się.

Uczestnicy programu mierzą się z pytaniami dotyczącymi rewolucji przemysłowej, która zaczęła się jeszcze w XVIII wieku. Wynalezienie maszyny parowej spowodowało, że ludzkość przeniosła się z ery małych manufaktur do epoki wielkich fabryk. Masowe pojawianie się innowacji zaowocowało drastycznymi przemianami społecznymi i kulturowymi. Zawodnicy otrzymają zadania związane z transformacją ekonomiczną, techniczną i społeczną, najważniejszymi technologiami, nowinkami oraz odkryciami XIX w, a także nowym wymiarem infrastruktury i transportu, rozwojem kolei, wpływem urbanizacji i industrializacji na społeczeństwo. Nie zabraknie także zagadek na temat wynalazków polskich konstruktorów oraz wystaw światowych.

Zobacz także