×
Giganci nauki: Polskie gady i płazy

Giganci nauki: Polskie gady i płazy

teleturniej Polska 2022-2024   od 7 lat
W skrócie:Uczestnicy programu mierzą się z zagadkami dotyczącymi polskich jaszczurek, węży i żab. Muszą wykazać się między innymi wiedzą o znaczeniu, zagrożeniach i ochronie rodzimej herpetofauny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorski teleturniej TVP poświęcony tylko i wyłącznie wiedzy naukowej. Łączy w sobie emocje, zabawę i rywalizację z edukacją, propagowaniem nauki i zgłębianiem jej tajemnic. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu tematowi i kończy go wyłonienie jednego zwycięzcy. Zostaje nim osoba, która najlepiej zna odpowiedzi na pytania przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny, dziennikarzy i konkurentów. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, liczy się tylko wiedza. Laureat programu otrzyma tytuł Giganta Nauki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych. Format teleturnieju to trzy rundy oraz finał wyłaniający czempiona. Każda runda ma inne zasady, a punkty zdobyte w poszczególnych rundach sumują się.

W tym odcinku uczestnicy programu mierzą się z zagadkami dotyczącymi polskich jaszczurek, węży i żab. Padają pytania o ich obyczaje i niecodzienne umiejętności. Zawodnicy muszą także wykazać sie wiedzą o znaczeniu, zagrożeniach i zagadnieniach dotyczących ochrony rodzimej herpetofauny.

Zobacz także