×
Giganci nauki: Lodowce i lądolody

Giganci nauki: Lodowce i lądolody

teleturniej Polska 2022-2024   od 7 lat
W skrócie:W odcinku uczestnicy zmierzą się z pytaniami dotyczącymi lodowców oraz lądolodów. Padną pytania dotyczące ich występowania, genezy powstania oraz udział w formowaniu naszej planety.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorski teleturniej TVP poświęcony tylko i wyłącznie wiedzy naukowej. Łączy w sobie emocje, zabawę i rywalizację z edukacją, propagowaniem nauki i zgłębianiem jej tajemnic. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu tematowi i kończy go wyłonienie jednego zwycięzcy. Zostaje nim osoba, która najlepiej zna odpowiedzi na pytania przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny, dziennikarzy i konkurentów. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, liczy się tylko wiedza. Laureat programu otrzyma tytuł Giganta Nauki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych. Format teleturnieju to trzy rundy oraz finał wyłaniający czempiona. Każda runda ma inne zasady, a punkty zdobyte w poszczególnych rundach sumują się.

W tym odcinku uczestnicy zmierzą się z pytaniami dotyczącymi lodowców oraz lądolodów. Padną pytania dotyczące ich występowania, genezy powstania oraz udział w formowaniu naszej planety. Nie zabraknie także zagadek dotyczących flory i fauny regionów pokrytych lodem oraz zdobywców biegunów Ziemi i Polaków na Antarktydzie. Zawodnicy muszą również wykazać się wiedzą na temat bogactw naturalnych znajdujących się na obszarach podbiegunowych i ich pozyskiwania, odkryć archeologicznych w lodowcach oraz wpływu zmian klimatycznych na lodowce.

Zobacz także